OM OSS

Norwegian Tunnel Safety Cluster (NTSC) er den ledende klyngen for nye smarte, sikre og miljøvennlige løsninger for tunneler. Klyngen skal styrke medlemmenes muligheter for kommersialisering av nye løsninger, og vår ambisjon er å bygge et økosystem som legger til rette for samarbeid og innovasjon på tvers av virksomheter, og gir grobunn for ny innovasjon, forskning og utvikling.

 

 

NTSC skal bidra til sikrere tunneler og færre ulykker. Dette er viktig for trafikantene, for brann- og redningsmannskapene, for transportnæringen og hele lokalsamfunn. Skal vi få til dette, må vi samarbeide og vi må lære på tvers av tradisjonelle bransjer og sektorer. Vi har behov for ny teknologi og ny kunnskap.


Og vi har ingen tid å miste!

Hovedmål

Vi skal utvikle en innovativ og bærekraftig klynge for bedrifter som vil kommersialisere løsninger for bedre tunnelsikkerhet på det nasjonale og internasjonale markedet.

Vår visjon

Klyngen skal være en ledende global aktør innen tunnelsikkerhet innen 2025.

Vårt team

Klyngeteamet

Helen Roth

Daglig leder - CEO

Tlf: +47 472 62 374

E-post: helen@tunnelcluster.no 

Anita Iren Skjølingstad

Prosjektleder

Tlf: +47 996 26 675

E-post: anita@tunnelcluster.no

Olav Mellemstrand

Prosjektutvikler FoU

Tlf: +47 906 32 906

E-post: olav@tunnelcluster.no 

Terje Handeland

VRI kompetansemegler

Tlf: +47 900 93 047

E-post: terje@valide.no

Kine Norland

Prosjektleder 

Tlf: +47 975 22 123

E-post: kine@tunnelcluster.no

Atle Riskedal

Forretningsutvikler

Tlf: +47 982 98 200

E-post: atle@tunnelcluster.no 

Caroline Townsend

Økonomi og administrasjonsjef

Tlf: +47 456 66 742

E-post: caroline@tunnelcluster.no

Ida Regine Sørås

Prosjektleder

Tlf: +47 996 15 820

E-post: ida@tunnelcluster.no

Styret

Sigve Sandvik

Leder, teknologi

Roxel Infra AS 

Anne Stine Johnson

Utbyggingsleder

Nye Veier AS

Hilde Svendsen

Key Account Manager

OneSafe Solutions

Eivind Grøv

Sjefsforsker

SINTEF

Jan Håvard Hatteland

Regiondirektør

FREJA Transport & Logiscs AS

Erlend Aksnes

Leder, drift og vedlikehold

RISA AS

Are W. Brandt

Forsker

RISE Fire Research

Nils-Erik Haagenrud

Brann- og redningssjef

Rogaland brann og redning IKS

© Copyright 2019: Norwegian Tunnel Safety Cluster.

 

Besøksadresse: Validé AS, Ipark/Måltidets Hus,

Richard Johnsens gate 4, 4021 Stavanger


PERSONVERNERKLÆRING